26 maart 2020 - 16:20 - Marokkanen in het buitenland
Zakaria Chahid zit al dagen vast op de internationale luchthaven Vnoekovo, op een dertigtal kilometer ten zuidwesten van Moskou. Door de gesloten grenzen in Rusland én in Marokko kan hij geen kant op.
Sputnik bericht dat de jongeman enkele dagen geleden in Rusland aankwam. Hij volgde zijn Russische vrouw die door de Marokkaanse autoriteiten was uitgezet. Maar bij zijn aankomst in Rusland kreeg hij geen toestemming om de luchthaven te verlaten vanwege de maatregelen tegen de coronavirus epidemie.
Zakaria heeft geen andere keuze dan op de luchthaven te wachten. Hij heeft een tijdelijke verblijfsvergunning, maar mag vanwege de uitzonderlijke situatie het land toch niet in. Terug naar Marokko keren is ook geen optie. Het luchtruim en de grenzen van het koninkrijk zijn gesloten en de noodtoestand werd er afgekondigd.
Ivguina Ivanchinko, zijn Russische vrouw, brengt hem dagelijks eten en basisbenodigdheden. Volgens de jonge vrouw, die met zwangerschapsverlof is, overweegt de Russische politie Zakaria naar Istanboel te sturen.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland