7 augustus 2022 - 19:40 - Wereld
De Spaanse politie heeft de eigenaar van een bar in Tarrassa bij Barcelona gearresteerd op verdenking van moderne slavernij. Hij buitte een Marokkaan uit die zonder contract, ziekteverzekering, vakantie of sociale zekerheid werkte.
Het slachtoffer werkte 10 uur per dag en 6 dagen per week voor een schandalig salaris van 700 euro per maand. Hij werkte ruim drie jaar in de bar.
Lees ook: Marokkaan gearresteerd wegens moderne slavernij in Spanje
De eigenaar van de bar werd gearresteerd na verschillende anonieme tips. De politie besloot na de tips te hebben gekregen, een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden waarin het personeel werd aangeworven.
Lees ook: Spanje: Marokkanen tot slavernij gedwongen
Volgens politiebronnen maakte de bareigenaar misbruik van de situatie van de Marokkaanse man, die niet naar school is gegaan en geen familie of vrienden in de regio heeft, om hem onmenselijke werkvoorwaarden op te leggen.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit