12 oktober 2021 - 10:00 - Economie
Luchtvaartmaatschappijen hebben ondanks de coronacrisis hun belangstelling voor Marokko niet verloren. Het aantal vluchten naar het koninkrijk neemt deze winter opnieuw fors toe.
Turkse luchtvaartmaatschappijen, Transavia, Air France, Royal Air Maroc en Ryanair, plannen steeds meer vluchten naar Marokko. Sommige luchtvaartmaatschappijen zijn van plan om het aantal vluchten in oktober op te voeren en anderen pas in november. Zo is Ryanair bijvoorbeeld van plan om vanaf november drie nieuwe routes tussen Spanje en Marokko te lanceren, waarbij de luchthaven van Barcelona-El Prat wordt verbonden met die van Rabat, Agadir en Oujda. De vluchten zullen tweewekelijks uitgevoerd worden. De Ierse lagekostenmaatschappij zal Agadir ook verbinden met zeven Europese landen (Ierland, Frankrijk, Spanje, Portugal, Italië, Duitsland en Polen).
Lees ook: EasyJet opent nieuwe route Nederland-Marokko
Voor de hervatting van de bestemming Agadir-Taghazout komt er een aanbod van in totaal 229.000 zitplaatsen bij aankomst tijdens het winterseizoen van 2021-2022, tegenover 108.000 zitplaatsen tijdens de winter van 2019-2020. De capaciteit zal in 2024 bij aankomst 570.000 zitplaatsen bedragen.
Lees ook: Alle luchtvaartmaatschappijen mogen vluchten naar Marokko hervatten
Volgens de Marokkaanse nationale luchthavendienst ONDA, is het internationale luchtverkeer in de periode van 15 juni tot 31 augustus 2021 opnieuw toegenomen. Meer dan 3,5 miljoen passagiers werden verwelkomd via 31.202 internationale vluchten. In totaal zorgen 45 internationale luchtvaartmaatschappijen voor de uitvoering van vluchten van en naar Marokko. De Marokkaanse luchthavens waren in deze periode verbonden met 101 internationale luchthavens. Het luchtverkeer zal in de periode na de coronapandemie wellicht blijven toenemen.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje