30 april 2024 - 23:00 - Marokko
Een lerares en haar minnaar zijn in Marokko gearresteerd op verdenking van overspel. De twee werden betrapt in de dienstwoning van de lerares, gelegen in het dorp El Askar in de regio Marrakech.
Bewoners van het dorp waarschuwden de veiligheidsdiensten nadat ze de minnaar in de woning van de lerares hadden gezien. Ze omsingelden vervolgens het huis en belden de Koninklijke Gendarmerie, meldt Kech24.
Lees ook: Imam gearresteerd voor relatie met getrouwde vrouw in Marrakech
De gendarmes arriveerden ter plaatse en arresteerden de twee verdachten. Ze werden in hechtenis genomen voor verhoor.
In Marokko is overspel strafbaar met een gevangenisstraf van een maand tot een jaar voor degene die buitenechtelijke relaties onderhoudt. Artikelen 490 en 491 van het Wetboek van Strafrecht worden echter alleen in uitzonderlijke gevallen toegepast of als verzwarende omstandigheid bij een andere straf.
Lees ook: Vermoeden van ontrouw via WhatsApp leidt tot moord in Marokko
Een hervorming van het familierecht (Moudawana), waarvan de conclusies enkele weken geleden aan Koning Mohammed VI werden voorgelegd, zou een definitief einde moeten maken aan deze gevangenisstraffen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Onvrede in Nador: Tamazight afwezig op nieuwe verkeersborden
Casablanca kleurt Airbus na 1 dollar deal
KSS-III en K2: Marokko’s nieuwe militaire aspiraties
Gouverneur Nador annuleert aanbesteding na klachten
Casablanca veegt sloppenwijken van de kaart
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat