7 januari 2015 - 23:04 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft het ontslag besloten van minister Mohamed Ouzzine van Jeugd en Sport. Dat meldt het Koninklijk Kabinet.
Het ontslag van Ouzzine volgt op een onderzoek naar het fiasco van het WK voor clubs in december. Vooral tijdens de wedstrijd tussen Cruz Azul en Western Sydney in Rabat liep het erg mis. Beelden van het stadionpersoneel dat het drijfnat gazon probeerde te drogen met grote sponzen en wissers werden wereldwijd uitgezonden en werden in Marokko als een "nationale schande" beschouwd.
Een "volledig en grondig onderzoek" heeft de "verantwoordelijkheid bevestigd van het ministerie van Jeugd en Sport, alsmede die van het bedrijf" die het Moulay Abdellah stadion heeft gerenoveerd. Ook werd aangetoond dat het waterafvoersysteem en het gazon niet werden aangelegd volgens de overeengekomen specificaties.
"In overeenstemming met artikel 47 van de Grondwet, heeft Zijne Majesteit, moge God hem bijstaan, besloten om een de heer Mohamed Ouzzine uit zijn functie van minister van Jeugd en Sport te zetten", aldus de verklaring van het paleis.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten