13 december 2024 - 18:50 - Economie
Cafés en restaurants in Marokko hebben te maken met sterk gestegen prijzen voor grondstoffen, vooral koffie. De koffieprijs is de afgelopen jaren verdubbeld.
Ondanks de economische druk houden veel zaken de prijzen van koffie laag om klanten te behouden, die zelf ook kampen met een verminderde koopkracht.
Lees ook: Koffie wordt luxeproduct in Marokko
Ahmed Boufakrane, woordvoerder van de nationale vakbond van café- en restauranteigenaren, schetst de situatie tegenover de website Kech24. Hij geeft aan dat de prijs van gemiddelde kwaliteit koffie is gestegen van 80-120 dirham naar 180-190 dirham per kilo. Topkwaliteit koffie kost nu zelfs meer dan 250 dirham per kilo.
Verschillende factoren dragen bij aan de prijsstijging: hogere invoerrechten, schaarste aan koffiebonen op de wereldmarkt en duurdere transportkosten, met name door de gestegen dieselprijs.
Ondanks deze problemen zijn de prijzen van koffie in cafés en restaurants sinds 2023 stabiel gebleven. Sommige cafés hebben de prijs met een dirham verhoogd, rekening houdend met de economische situatie van de Marokkanen.
Lees ook: Koffieprijzen krijgen bittere nasmaak in Marokko
De situatie is moeilijk voor café- en restauranteigenaren, zegt Boufakrane. Hij betreurt het gebrek aan actie van de overheid en waarschuwt voor de gevolgen voor de werkgelegenheid. Hij heeft zelf de helft van zijn personeel moeten ontslaan.
Grens open: Algerije laat Marokkanen gaan
Uitleveringsprocedure Dubai afgerond: Dikke Nordin voor de rechter
Berkane treft maatregelen tegen koudegolf
Marokkaanse vrouwen niet meer welkom in Dubai
Geweld op universiteit Tetouan: gevangenisstraf voor studenten
Grootschalige fraude ontdekt bij Ramadan-voedselhulp in Marokko
Spanje ontevreden met Marokkaans succes
Vraag en aanbod uit balans op Marokkaanse huizenmarkt
Algerije verrast door vlucht naar Laayoune toe te staan
Koffie wordt nog duurder in Marokko
AliExpress introduceert betaling in dirham
Marjane opent de aanval op Turkse concurrent BIM
Productie Sandero van Marokko naar Roemenië verplaatst?
Tunesische export naar Marokko in vrije val