13 december 2024 - 18:50 - Economie
Cafés en restaurants in Marokko hebben te maken met sterk gestegen prijzen voor grondstoffen, vooral koffie. De koffieprijs is de afgelopen jaren verdubbeld.
Ondanks de economische druk houden veel zaken de prijzen van koffie laag om klanten te behouden, die zelf ook kampen met een verminderde koopkracht.
Lees ook: Koffie wordt luxeproduct in Marokko
Ahmed Boufakrane, woordvoerder van de nationale vakbond van café- en restauranteigenaren, schetst de situatie tegenover de website Kech24. Hij geeft aan dat de prijs van gemiddelde kwaliteit koffie is gestegen van 80-120 dirham naar 180-190 dirham per kilo. Topkwaliteit koffie kost nu zelfs meer dan 250 dirham per kilo.
Verschillende factoren dragen bij aan de prijsstijging: hogere invoerrechten, schaarste aan koffiebonen op de wereldmarkt en duurdere transportkosten, met name door de gestegen dieselprijs.
Ondanks deze problemen zijn de prijzen van koffie in cafés en restaurants sinds 2023 stabiel gebleven. Sommige cafés hebben de prijs met een dirham verhoogd, rekening houdend met de economische situatie van de Marokkanen.
Lees ook: Koffieprijzen krijgen bittere nasmaak in Marokko
De situatie is moeilijk voor café- en restauranteigenaren, zegt Boufakrane. Hij betreurt het gebrek aan actie van de overheid en waarschuwt voor de gevolgen voor de werkgelegenheid. Hij heeft zelf de helft van zijn personeel moeten ontslaan.
Gevaarlijkste man van Marokko in Nador opgepakt
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst