3 januari 2025 - 14:40 - Economie
De gasprijs in Marokko gaat waarschijnlijk opnieuw stijgen. Dat zorgt voor onrust, vooral bij mensen met een laag inkomen. In mei 2024 ging de prijs van een gasfles van 12 kilo al omhoog naar 50 dirham. Daar komt nu nog eens 10 dirham bovenop.
Woordvoerder Mustapha Baitas van de Marokkaanse regering wil nog niet zeggen wanneer de prijs precies omhooggaat. Hij zegt alleen dat de regering "op het juiste moment" met meer informatie komt. Veel gezinnen maken zich zorgen, want het leven wordt steeds duurder.
Lees ook: Marokko kreunt onder prijsstijgingen, Al Hoceima koploper
De regering vindt de hervorming van het subsidiesysteem noodzakelijk. De overheid betaalt nu 65 dirham subsidie per gasfles en dat is een flinke last voor de staatskas. Volgens minister van Financiën Nadia Fettah profiteert vooral de landbouwsector van de subsidies. Die sector is goed voor 60% van het gasverbruik in Marokko. Fettah wil de subsidies daarom richten op de mensen die ze echt nodig hebben.
Lees ook: Directeur Bank Al-Maghrib noemt verhoging gasprijs een slimme zet
Maar veel Marokkanen zijn niet overtuigd. Ook een geleidelijke prijsstijging raakt veel huishoudens hard, zeker op het platteland. Daar is gas onmisbaar om te koken en te verwarmen. Mensen met weinig geld hebben vaak geen alternatief en worden onevenredig zwaar getroffen.
Zijn droom? Marokko vertegenwoordigen op de Olympische Winterspelen
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Marokko breekt exportrecord voor asperges, België nr 1 klant
Fiscus Marokko start jacht op onbebouwd grond
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis, verkopen kelderen dramatisch
Olijfolie: Marokko lacht, Spanje huilt
Russische delegatie naar Marokko voor nieuwe deals
Digitale bankgigant Revolut strijkt neer in Marokko
Beurs Marokko in de lift, dirham strijdend tegen euro
Extra geld voor Marokkaanse ambtenaren