12 augustus 2025 - 21:20 - Marokko
De reis van twee jonge Marokkanen die in Frankrijk wonen, is abrupt ten einde gekomen op de luchthaven van Marrakech. De twee werden door de politie in de boeien geslagen toen ze op het punt stonden het land te verlaten met een wel zeer kostbare lading in hun bagage.
Tijdens een routinecontrole van hun koffers ontdekten de agenten op de luchthaven Marrakech-Menara 30 kilogram chira, de Marokkaanse variant van hasj. De drugs waren zorgvuldig verstopt in een poging de controleurs te misleiden.
Lees ook: Fransman, Spanjaard en Portugees gepakt bij grens Marokko
De verdachten werden onmiddellijk gearresteerd en na een eerste proces-verbaal door de luchthavenpolitie overgedragen aan de gerechtelijke politie. Zij zullen het diepgaande onderzoek naar de smokkelpoging leiden.
Lees ook: Marokko onderschept drugslading in sinaasappels
Het duo is in voorlopige hechtenis geplaatst. Een onderzoek moet nu de herkomst van de drugs achterhalen en blootleggen of de twee deel uitmaken van een groter, internationaal smokkelnetwerk. Ook wordt nagegaan of ze betrokken zijn bij eerdere smokkeloperaties.
Jongen urenlang met auto op rand van afgrond in Chefchaouen
Jongeren uit Frankrijk opgepakt in Marrakech
Marokkaanse activiste opgepakt om "Allah is lesbian"-shirt
Algerije ontvangt Russische bommenwerpers
Marokkaanse meteoriet zonnestelsel
Frontale aanval van Algerije op Marokko
Jongen urenlang met auto op rand van afgrond in Chefchaouen
Jongeren uit Frankrijk opgepakt in Marrakech
Marokkaanse activiste opgepakt om "Allah is lesbian"-shirt
Marokkaanse meteoriet zonnestelsel
Klopjacht op drugsbaron eindigt in vuurgevecht in Noord-Marokko
Boter superduur in Marokko
Jonge Amerikaan dood aangetroffen in Marokko
Fransman, Spanjaard en Portugees gepakt bij grens Marokko