Zoeken

Handlangers drugsbaron Mohamed Amra door Marokko uitgeleverd

15 augustus 2025 - 08:00 - Marokko

©

De klopjacht op twee hoofdverdachten van een dodelijke aanval op een Frans gevangenentransport is ten einde. Na hun arrestatie in Marokko in februari zijn de mannen afgelopen woensdag overgedragen aan de Franse justitie. Ze worden in verband gebracht met een van de meest gewelddadige ontsnappingen van de laatste jaren in Frankrijk.

Het gaat om Alan Gomes (28) en Albinou Da Sylva (38), die na hun aankomst in Frankrijk onmiddellijk zijn aangeklaagd en opgesloten. De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, maakte de overdracht bekend op het sociale medium X. Hij bedankte de Marokkaanse autoriteiten die "deze operatie snel mogelijk hebben gemaakt" en stelde dat de verdachten "snel voor een rechter zullen verschijnen om zich voor hun daden te verantwoorden."

Lees ook: Handlangers beruchte drugsbaron Mohamed Amra opgepakt in Marrakech

De twee worden gezien als vermoedelijke handlangers van de beruchte drugshandelaar Mohamed Amra. De zaak draait om diens spectaculaire ontsnapping in mei 2024, toen zijn gevangenentransport bij een tolstation in Incarville werd aangevallen. Volgens het onderzoek maakte met name Gomes deel uit van het zwaarbewapende commando dat de bus onder vuur nam. Bij die brutale aanval kwamen twee cipiers om het leven.

Lees ook: Dubai, Marokko, Frankrijk: einde klopjacht op drugsbaron ’Bibi’

Na de aanval vluchtten de twee verdachten, beiden afkomstig uit Évreux, naar Marokko. Ze werden daar aangehouden op basis van een internationaal opsporingsbevel van Interpol. Hun arrestatie volgde kort op de aanhouding van Amra zelf, die na een vlucht van negen maanden werd getraceerd en opgepakt in Boekarest, Roemenië. De hele zaak is omvangrijk: naast deze verdachten zijn nog 41 andere personen aangeklaagd, van wie er 30 in voorarrest zitten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team