26 maart 2023 - 16:30 - Economie
De Israëlische minister van Innovatie, Wetenschap en Technologie, Ofir Akunis, heeft tijdens de VN-conferentie over water in New York aangekondigd dat zijn land een groot project heeft gelanceerd in de Marokkaanse Sahara.
Het betreft een project voor aquacultuur in de Sahara, aldus de Israëlische minister. Sinds de normalisatie van de betrekkingen tussen Marokko en Israël zijn er belangrijke overeenkomsten en partnerschappen gesloten in alle sectoren. Ofir Akunis prees de Abraham-akkoorden die op 22 december 2020 werden ondertekend tussen Marokko, de Verenigde Staten en Israël en die een nieuwe dynamiek hebben gegeven aan de betrekkingen tussen de twee landen.
Lees ook: Israël bouwt zeeviskwekerij in Tanger
Volgens de minister heeft "het driepartijenakkoord de weg vrijgemaakt voor veelbelovende vooruitzichten" op verschillende gebieden. Dit heeft Israëlische investeringen in de Sahara gemotiveerd, zoals dit project voor aquacultuur. Of het nu gaat om militaire, culturele, sportieve, diplomatieke of commerciële aangelegenheden, de twee landen onderhouden uitstekende betrekkingen die in de komende jaren nog zullen worden versterkt.
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!