8 juni 2023 - 19:00 - Marokko
De nationale veiligheidsadviseur van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, werd woensdag ontvangen in Rabat. Dit bezoek komt op een moment dat Israël overweegt de soevereiniteit van Marokko over de Sahara officieel te erkennen.
Een diplomatieke bron verklaarde aan Reuters dat een officiële standpunt van Israël over de soevereiniteit van Marokko over de Sahara zou kunnen leiden tot een volledig en definitief herstel van de diplomatieke betrekkingen tussen Tel Aviv en Rabat. Daarmee zullen de huidige diplomatieke verbindingsbureaus ambassades worden en zal op termijn een vrijhandelsakkoord mogelijk zijn.
Lees ook: Amir Ohana, Israëlische Marokkaan en openlijk homoseksueel, bezoekt Marokko
Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hier geen commentaar op willen geven, hoewel een interne bron bevestigt dat de kwestie wordt besproken binnen de Nationale Veiligheidsraad. De ontmoeting tussen Tzachi Hanegbi en de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nasser Bourita, is bevestigd door Marokko. Er werden echter geen details verstrekt over hun gesprekken.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor