3 januari 2021 - 10:40 - Marokko
Marokko is één van de Arabische landen die Israël verantwoordelijk gaat houden voor het vertrek van duizenden joden nadat de staat Israël werd gesticht. Talloze joden hebben toen hun spullen moeten achterlaten. Nu wil Israël een compensatie hiervoor en eist een bedrag van 250 miljard dollar.
Het bedrag voor Marokko staat nog niet vast, maar andere Arabische landen hebben de claim al binnengekregen. Zo moet Tunesië een bedrag van 35 miljard dollar betalen en Libië maar liefst 15 miljard dollar. Andere landen die ook moeten betalen zijn Syrië, Egypte, Jemen en Iran, meldt de Israëlische weekkrant Al Ayyam. Israël heeft een internationaal bedrijf in de arm genomen om de waarde van het verlies te bepalen in het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Duizenden joden zijn door de migratie naar Israël veel van hun eigendommen kwijtgeraakt.
De Israëlische president Reuven Rivlin had in 2014 al aan Arabische landen gevraagd om dit verlies te compenseren. Veel joden werden gedwongen om deze landen te verlaten. De president zei toen: "Geef het joods geld terug". Hij verklaarde toen dat de zeven Arabische landen en Iran de onrechtvaardigheden uit het verleden moesten rechttrekken door met een compensatie te komen.
Ongeveer 856.000 joden moesten uit deze landen vertrekken. Uit Marokko vertrokken er 200.000 mensen van joodse afkomst. Wel zegt de weekkrant dat de joden in Marokko niet gedwongen werden om te vertrekken en dat zij zelf de keuze maakten om naar Israël te migreren.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project