22 januari 2021 - 18:40 - Marokko
Het is nu meer dan een maand geleden dat Marokko en Israël de diplomatieke banden hebben aangehaald. Nu spreken beide landen over het openen van ambassades, meldt de Amerikaanse ambassadeur David Fischer.
Tijdens een persconferentie waarin de ambassadeur afscheid nam van het koninkrijk, vertelde hij dat Marokko en Israël van plan zijn om ook ambassades te gaan openen. Eerst werd nog alleen gesproken over verbindingskantoren.
De voormalige Israëlische ambassadeur in Egypte, David Govrin, zal naar verwachting het verbindingsbureau van Israël in Rabat gaan aansturen.
Verder zegt de ambassadeur dat Israëlische zakenmensen staan te popelen om in Marokko te investeren. Zij zouden al contact hebben gelegd met de Marokkaanse autoriteiten.
Op 22 december 2020 is onder het voorzitterschap van Koning Mohammed VI een overeenkomst tussen Marokko, de Verenigde Staten en Israël ondertekend. In ruil daarvoor erkende Washington de soevereiniteit van Marokko op de Sahara.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget