14 juni 2024 - 15:40 - Marokko
Een influencer uit Tetouan is veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 10 maanden en een boete van 5000 dirham. Ze werd schuldig bevonden aan het beledigen van vrouwen in de stad.
De influencer, die niet bij naam is genoemd, had op sociale media denigrerende uitspraken gedaan over de vrouwen van Tetouan. Ze beschuldigde getrouwde vrouwen ervan hun avonden door te brengen in Tanger en vrijgezellen ervan zich te amuseren in Ras El Ma. Deze uitspraken leidden tot grote woede en verontwaardiging bij de inwoners van Tetouan.
Lees ook: Marokkaanse influencer riskeert problemen na spot met Koran
De influencer bood haar verontschuldigingen aan tijdens haar proces en beweerde dat ze niet de bedoeling had gehad om de eer en waardigheid van de vrouwen van Tetouan aan te tasten. De rechter was echter niet overtuigd en legde haar de genoemde straf op.
Lees ook: Rotterdamse influencer Armani vast in Marokko na omstreden blind dating
De mensenrechtenorganisatie Al Karama, die de klacht tegen de influencer had ingediend, is van plan in beroep te gaan tegen de uitspraak. De organisatie vindt dat de straf te licht is en dat de influencer een strengere straf had moeten krijgen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht