12 december 2021 - 16:44 - Economie
Het Indiase bedrijf Samta Group heeft begin deze week investeringen van meer dan 100 miljoen dollar in de Marokkaanse mijnbouwsector aangekondigd.
Volgens een verklaring van het management van de groep, is de keuze om in Marokko te investeren ingegeven door het ondernemingsvriendelijke klimaat en de duidelijke en snelle goedkeuringsprocedures die de autoriteiten hebben ingesteld.
Lees ook: Israëlisch bedrijf mag naar olie zoeken in Marokko
Ook "een eenmalig bezoek aan Marokko en een ontmoeting met onder meer het Marokkaans Agentschap voor Investeringen en Exportontwikkeling (AMDIE), op initiatief van de Ambassade van het Koninkrijk Marokko in New Delhi, hielp bij ons besluit om in dit land te investeren," voegt Samta Group eraan toe.
Lees ook: Chinees bedrijf wil HSL tussen Marrakesh en Agadir aanleggen
"Wij zijn vastbesloten de komende vijf jaar meer dan 100 miljoen dollar te investeren in de ontwikkeling van mijnbouw en activiteiten voor de verwerking van mineralen in Marokko. We willen een partner zijn in het verbeteren van de algemene economische welvaart met een focus op duurzaamheid en transparantie," zegt Purushottam Agrawal, de baas van Samta Group. "Wij verheugen ons op een langdurige relatie met Marokko en op een verbreding en diversificatie van onze investeringen in de toekomst."
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?