Zoeken

Marokko verplettert concurrentie: wereldleider in sardine in blik

11 december 2025 - 15:00 - Economie

Marokko heeft zich opgeworpen als de onbetwiste wereldleider in ingeblikte sardines. Met een jaarlijkse export van meer dan 15.000 ton transformeert het koninkrijk zijn maritieme rijkdom in een massieve industriële kracht, die duizenden banen creëert. Dit in tegenstelling tot concurrenten die zich vaak beperken tot de handel in verse vis.

Internationale rapporten bevestigen de Marokkaanse dominantie. Het land verscheept jaarlijks ruim 15.000 ton sardineproducten naar Europa, Azië en het Midden-Oosten. Deze sterke prestatie is te danken aan een geïntegreerd maritiem en industrieel systeem, waardoor Marokko het grootste deel van de wereldmarkt in handen heeft.

Lees ook: Sardinetekort in Britse Supermarkten door Marokko

Steden zoals Agadir, Safi en Laayoune functioneren als belangrijke productiecentra. Het netwerk van verwerkingsfabrieken draait op volle toeren om aan de strenge internationale normen te voldoen. Deze intense activiteit genereert honderdduizenden directe en indirecte banen en biedt cruciale werkgelegenheid, vooral voor vrouwen in de kustgebieden. In sommige van deze regio’s vertegenwoordigt deze industrie meer dan de helft van de lokale economie.

Lees ook: Geen sardines meer in Europese supermarkten... door Marokko

Rabat heeft een strategische keuze gemaakt voor winstgevendheid. In plaats van verse of bevroren vis te verkopen, wat veel concurrenten doen, richt Marokko zich op conserven om toegang te krijgen tot verre markten. Deze aanpak gaat gepaard met een modernisering van de vloot en strikte traceerbaarheid. De behaalde kwaliteitscertificeringen versterken het vertrouwen van internationale partners en geven het koninkrijk meer gewicht tijdens handelsovereenkomsten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team