6 juni 2021 - 12:40 - Economie
Het Chinese staatsbedrijf Zhong Neng Xuan Zong Industrial (ZN) is geïnteresseerd in het project om een hogesnelheidslijn aan te leggen tussen Marrakesh en Agadir.
Het Chinese Zhong Neng Xuan Zong Industrial (ZN) zou samen met het Marokkaanse bedrijf Eco Group Holding een hogesnelheidslijn willen gaan aanleggen tussen Marrakesh en Agadir. Er is al een intentieverklaring van het Chinese bedrijf naar de Marokkaanse premier Saadeddine El Othmani gestuurd, meldt het dagblad L’Économiste.
In deze brief vragen de Chinezen om deel te mogen nemen aan de aanleg van de treinverbinding. Mocht Marokko op dit aanbod ingaan, dan kan het koninkrijk gaan beschikken over de expertise van andere Chinese bedrijven waaronder de China Railway Group, de China Railway Construction Group en de China Academy of Railway Science Corporation.
De aanleg van een hogesnelheidslijn tussen Marrakesh en Agadir is onderdeel van het "spoorprogramma 2040".
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje