8 september 2015 - 18:15 - Marokko
In de komende weken zal Premier Abdelilah zijn kabinet herschikken. De herschikking volgt op de overwinning van meerdere ministers bij de verkiezingen van 4 september.
Ministers die worden verkozen tot regionale presidenten zullen van hun functie in de regering moeten afzien. Volgens de Marokkaanse wet mogen ministers namelijk niet meerdere functies of bevoegdheden combineren.
Marokko werkt al jaren aan een geavanceerde regionalisering. Het land werd in februari herverdeeld in twaalf nieuwe regio’s. De organieke wet op de regio’s geeft ruime bevoegdheden aan regionale presidenten voor het financieel beheer van hun regio.
De twaalf regio’s zullen dus door lokale overheden worden beheerd, wat de ontwikkeling en de versterking van de nationale solidariteit moet stimuleren
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering