2 november 2021 - 20:00 - Wereld
De 41-jarige Hajir Hajji wordt de hoogste baas van de Nederlandse budgetketen Action. Ze was al commercieel directeur, maar in het begin van haar carrière kwam ze bij Action terecht als vakkenvuller en caissière op 17-jarige leeftijd. Na verschillende posities in het management, werd ze in 2011 lid van de directie. Hajji volgt Sander van der Laan op, die zes jaar lang de baas was van het van oorsprong Nederlandse bedrijf.
Hajji wil zich de komende jaren vooral richten op verduurzaming en digitale groei. Action heeft nog geen goede webwinkel, maar werd omwille van de coronacrisis gedwongen om meer te investeren in meer online-verkoop. De nieuwe topvrouw van Marokkaanse afkomst werkte de afgelopen drie jaar reeds als commercieel directeur en was in die functie, naast de inkoop en marketing, ook al verantwoordelijk voor de nieuwe uitdagingen van e-commerce en duurzaamheid.
Lees ook: Utrechtse Nour (17) runt al twee huiswerkscholen
Op 1 januari wordt Hajir Hajji formeel benoemd na een advies van de ondernemingsraad van Action. Ze wordt de eerste vrouwelijke baas van Action en volgt Sander van der Laan op, die tot eind maart aanblijft om de overdracht te vergemakkelijken, schrijft NU.
Lees ook: Het succesverhaal van topadvocaat Mounia Benabdallah
De afzwaaiende Van der Laan was sinds 2015 topman van Action. Het bedrijf groeide onder zijn leiding van ruim 600 winkels in zes landen naar ruim 1800 winkels in negen landen en de omzet steeg van 2 naar bijna 5,6 miljard euro.
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België