16 juni 2022 - 11:00 - Economie
In deze zeer gespannen geopolitiek context op de internationale markten, importeerde Marokko eind februari van dit jaar, zo’n 41% van zijn nationale graanbehoefte uit Brazilië en Argentinië.
In antwoord op een schriftelijke vraag in het parlement over de aanvullende maatregelen van de regering om de tarwevoorziening van de nationale markt te waarborgen, zei minister Mohamed Seddiki van Landbouw, dat Marokko als gevolg van de aanhoudende oorlog in Oekraïne heeft gekozen voor een strategie van diversificatie van de bevoorradingsbronnen, om de factoren die de nationale markt zouden kunnen beïnvloeden zoveel mogelijk uit de weg te gaan.
Lees ook: Russische diplomaat stelt Marokko gerust inzake graan
De minister herinnerde eraan dat de regering "de invoerrechten op de invoer van harde tarwe met ingang van 1 augustus 2021 heeft afgeschaft," en daarnaast ook een verlenging heeft ingevoerd van "de subsidie op de invoer van zachte tarwe van 21 november tot eind april 2022".
Lees ook: Marokko verliest 79% graanproductie
Ondanks de huidige droogte en andere geopolitieke factoren, heeft het koninkrijk uit 15 landen granen ingevoerd, tegen 25 in het vorige seizoen. "Zo’n 41% van de invoer tot eind februari 2022 was afkomstig uit Brazilië en Argentinië", aldus de minister.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?