25 februari 2024 - 20:30 - Marokko
In Marokko zijn er opnieuw zorgen over de veiligheid van Algerijnse dadels. Op sociale media circuleren berichten over giftige stoffen die in de dadels zouden zijn aangetroffen. Dit komt vlak voor de start van de heilige maand Ramadan, waarin dadels een belangrijk voedingsmiddel zijn.
Meerdere Marokkaanse activisten roepen op tot een boycot van Algerijnse dadels. Ze adviseren consumenten om te kiezen voor dadels die in Marokko zijn geproduceerd, om zo de lokale landbouw te steunen.
Lees ook: Ramadan: Marokko weigert Algerijnse dadels
De Marokkaanse autoriteiten, waaronder het agentschap voor voedselveiligheid (ONSSA), ontkennen dat er giftige Algerijnse dadels op de markt zijn. Ze benadrukken dat er strenge controles plaatsvinden op alle geïmporteerde voedingsmiddelen, inclusief dadels. De ONSSA stelt dat er geen sporen van kankerverwekkende stoffen zijn aangetroffen in de Algerijnse dadels die in Marokko te koop zijn.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra