5 maart 2025 - 10:30 - Marokko
Algerijnse dadels zijn niet meer in trek in Marokko. Sinds het begin van de Ramadan wordt het product geboycot door Marokkaanse consumenten.
Veel Marokkanen laten Algerijnse dadels links liggen na oproepen tot een boycot die massaal werden gedeeld op sociale media. Dit heeft geleid tot aanzienlijke financiële verliezen voor handelaren. De boycotcampagne is een groot succes, bevestigt een handelaar uit Derb Mila, een van de grootste dadelmarkten in Marokko, aan Assabah.
Lees ook: Zorgen over bestrijdingsmiddelen in Algerijnse dadels in Marokko
De boycot nam in kracht toe nadat buitenlandse rapporten de aanwezigheid van schadelijke pesticiden in Algerijnse dadels bevestigden. Tijdens een recent protest georganiseerd door een vereniging van dadelhandelaren en een groep consumenten in de Derb Mila-markt, hekelden demonstranten de illegale invoer van tonnen Algerijnse dadels die zo aan sanitaire en douanecontrole ontsnappen.
Lees ook: Strenge controle op Algerijnse dadels in Marokko
Tunesische importeurs proberen van de situatie te profiteren. Zij kopen de Algerijnse dadels tegen lage prijzen op en vervalsen de certificaten van oorsprong om ze vervolgens als Tunesisch te verkopen. Deze Algerijnse dadels komen voornamelijk aan in de havens van Tanger Med, Casablanca en Beni Ansar.
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s