6 juni 2012 - 17:43 - Wereld
In België haalt de leider van Sharia4Belgium, Fouad Belkacem, opnieuw de krantenkoppen. Geclaimd door Marokko in een drugszaak, valt hij ditmaal koning Mohammed VI en de Marokkaanse regering aan.
Veroordeeld tot tien jaar cel in Marokko, is Fouad Belkacem ervan overtuigd dat hij zijn veroordeling te danken heeft aan zijn pogingen om de sharia-wet te doen toepassen in Marokko.
Belkacem, in campagne voor de nikab sinds de arrestatie van een jonge vrouw in nikab vorige week te Brussel, meent dan ook dat de koning en de Marokkaanse regering naar de hel mogen.
"Zie ik eruit als een drugsdealer? Ik ben geen dealer, ik heb nooit sigaretten of alcohol gebruikt. Het is al negen jaar geleden dat ik nog een voet in Marokko heb gezet. De koning van Marokko, zijn land, zijn regering kunnen naar de hel" (DH).
Mogelijk slijt Belkacem zijn oude dagen toch in Marokko. In België, waar hij onlangs werd veroordeeld tot twee jaar cel, zoekt de justitie naar een oplossing om hem van zijn Belgische nationaliteit te ontdoen. Als dat lukt, verzet niets zich nog tegen zijn uitlevering aan Marokko.
Ex-minister Mohamed Moubdii blijft in de gevangenis
Duizenden Marokkanen verliezen toegang tot IPTV, ook in Europa
Youssef En Nesyri: de mysterieuze ster van Sevilla
Amir Ohana, Israëlische Marokkaan en openlijk homoseksueel, bezoekt Marokko
Ferrari viert Rabat (video)
Europese gepensioneerden massaal naar Marokko, mooie deal voor makelaars
Duizenden Marokkanen verliezen toegang tot IPTV, ook in Europa
Houari’s ongelooflijke zoektocht naar zijn ontvoerde dochter in Marokko
Nederlandse delegatie naar Berkane om band met Marokkaanse gemeenschap te verbeteren
Rachid Madrane rechtvaardigt jaarsalaris van 240.000 euro
Vrachtwagenchauffeur met schulden veroordeeld voor drugssmokkel, gezin zit in Marokko
Evere herdenkt tragische moord op Mounia Ouyahia
Marokko neemt sinds Qatargate geen asielzoekers terug
22,4% pasgeborenen in Spanje heeft een Marokkaanse moeder