25 maart 2025 - 22:10 - Economie
De Marokkaanse belastingdienst (DGI) jaagt op fraudeurs die actief zijn in garages die gespecialiseerd zijn in de verkoop van luxe auto’s in de regio’s Casablanca-Settat en Tanger-Tetouan-Al Hoceima.
Volgens Hespress worden in deze regio’s willekeurige programmeringsoperaties uitgevoerd via het risicoanalysesysteem (SAR). Deze operaties volgen op de verzameling van gegevens over aankopen van meer dan 1,5 miljoen dirham door particulieren die niet voorkomen in de fiscale database. Onder de dekmantel van schijnvennootschappen houden de betrokkenen zich bezig met import- en distributieactiviteiten in de houtsector.
Lees ook: Luxe levensstijl valt op bij Marokkaanse fiscus
Deze personen hebben nieuwe of tweedehands voertuigen gekocht, van de merken Ferrari, Bugatti, Maserati en Mercedes Classe G, wat de belastingcontroleurs heeft gealarmeerd. Met de hulp van de nationale instantie voor financiële inlichtingen, hebben ze ontdekt dat deze transacties gepaard gingen met borgcheques, waardoor de kopers de betalingen in termijnen konden voldoen.
Ook bij autogarages en regulier geregistreerde bedrijven die gespecialiseerd zijn in de import van nieuwe voertuigen zijn fiscale onregelmatigheden geconstateerd. De controleurs hebben buitensporige winstmarges geconstateerd als gevolg van de stijging van de prijzen van tweedehands auto’s en de toegenomen vraag.
Lees ook: Fiscus Marokko slaat toe na verdachte verhuizingen
De inspecteurs van de DGI hebben ook een onderzoek ingesteld naar de belastingaangiften van de bedrijven die eigendom zijn van de kopers van luxe auto’s, waaruit een georganiseerde belastingfraude van de afgelopen vier jaar bleek. De meeste van deze bedrijven gaven chronische tekorten aan. Deze gegevens zijn doorgestuurd naar de centrale data-analyse-eenheid om te bepalen of de betrokkenen hun inkomsten halen uit illegale activiteiten zoals het witwassen van geld of de handel in verdovende middelen.
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!