9 december 2023 - 19:30 - Marokko
Vier maanden na de moord op de 23-jarige doctoraatsstudent Badr Bouljoihel bij een restaurant in Casablanca zijn er nieuwe ontwikkelingen. De families van de vijf verdachten, beschuldigd van moord en het vormen van een criminele bende, hebben grote sommen geld aangeboden aan de moeder van het slachtoffer.
De familie van Badr is nog steeds in diepe rouw. Fatima, de moeder van Badr, vertelt in een interview met TelQuel over de pijnlijke herinneringen en de impact van het verlies. Ze beschrijft hoe de beelden van de moord op haar zoon, vastgelegd en verspreid via sociale media, haar diep hebben geraakt. Ze benadrukt dat niemand het verlies van Badr kan verwerken, noch zijzelf, noch zijn familie en vrienden.
Lees ook: Jonge promovendus slachtoffer gruwelijke misdaad in Casablanca
Badr Bouljoihel werd op 30 juli vermoord op de parkeerplaats van een McDonald’s in Aïn Diab. Op een video die op sociale media circuleert, is te zien hoe rijke jongeren hem ernstig mishandelen. Eén van de aanvallers, eigenaar van een Audi Q8, reed over het lichaam van Badr heen. De moord op de student schokte de gemeenschap in Aïn Diab, een chique wijk in Casablanca. De hoofdverdachte werd kort na de moord gearresteerd door de politie van metropool, in samenwerking met collega’s uit Laayoune.
In totaal werden vijf verdachten gearresteerd, allen beschuldigd van moord en het vormen van een criminele bende. De familie van Badr wees grote somment geld van de verdachten af. Fatima hoopt op gerechtigheid voor haar zoon en eist de maximale straf voor de vijf beschuldigden. Ze vertrouwt op het rechtssysteem en wacht op de start van het proces. Het onderzoek is vijf weken geleden afgerond.
Lees ook: Nieuwe ontwikkelingen in onderzoek naar moord op student in Tanger
De hoofdverdachte is geen onbekende van de justitie. In 2018 werd hij veroordeeld voor onvrijwillige doodslag en betrokkenheid bij een dodelijk verkeersongeval. Zijn straf werd later verhoogd naar een jaar gevangenisstraf, een geldboete en de intrekking van zijn rijbewijs. Dit vonnis is echter nog niet definitief en is dus nog niet uitgevoerd.
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden