15 december 2011 - 15:00 - Marokko
Rabat heeft de Europese vissersschepen actief in Marokkaanse wateren, gevraagd dezen op woensdag voor middernacht te verlaten. De beslissing werd aangekondigd door het Ministerie van Buitenlandse Zaken in reactie op het besluit van het Europees Parlement de visserijovereenkomst tussen Marokko en de EU niet te verlengen.
"Geen enkele visserijactiviteit van de Europese vloot wordt nog getolereerd en alle schepen betrokken door de overeenkomst worden gevraagd de territoriale wateren van Marokko te verlaten voor middernacht woensdag", aldus het ministerie in een verklaring.
"De beslissing van het Europees Parlement is betreurenswaardig, met ernstige gevolgen voor de toekomst van de samenwerking tussen Marokko en de EU wat betreft visserij", zegt het Marokkaans ministerie nog.
EP-leden die tegen de verlenging van de visserijovereenkomst tussen Marokko en de Europese Unie hebben gestemd, hebben Marokko gevraagd rekening te houden met de belangen van de Saharaanse bevolking en het risico van "over-exploitatie van bepaalde mariene soorten."
Het Europees Parlement verwierp woensdag een verlenging van de visserijovereenkomst tussen Marokko en de Europese Unie door 326 stemmen tegen, 296 voor en 58 onthoudingen.
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!
Chaos en frustratie na 24 uur-vertraging Marokko-vlucht Ryanair
Marokko pakt internetpredikers aan
Woedende Conte bestormt veld en wil Ayoub El Kaabi te lijf gaan (video)
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!
Chaos en frustratie na 24 uur-vertraging Marokko-vlucht Ryanair
Marokko pakt internetpredikers aan
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara
Vijf onmisbare tips bij aankoop van een huis in Marokko
Dit verandert op de luchthaven van Al Hoceima
Marokko zet zich schrap voor extreem weer
Marokko’s kostbaarste exportproduct: zijn eigen talent