21 april 2022 - 19:00 - Cultuur
Euronews, meertalige pan-Europese nieuwszender gevestigd in Lyon, gebruikte een kaart van Marokko met inbegrip van de Sahara, in zijn verslag over het schip met bijna 750 ton dieselolie aan boord, dat afgelopen zaterdag voor de zuidoostkust van Tunesië is gezonken.
Sinds de erkenning door de Verenigde Staten van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara, steunen verschillende landen en prominente media inmiddels het door Rabat voorgestelde autonomieplan voor zijn zuidelijke provincies. De pan-Europese televisiezender Euronews, toonde de kaart tijdens haar verslaggeving over het schip met bijna 750 ton dieselolie aan boord, dat op 16 april voor de zuidoostkust van Tunesië is gezonken.
Lees ook: Ambassade van de Verenigde Staten kleurt Marokkaans
Marokko boekt sinds de inzet van troepen op 13 november 2020, in de door de Verenigde Naties gecontroleerde bufferzone in het uiterste zuiden van het gebied, om extremistische milities te verdrijven die de enige route naar Mauritanië blokkeerden, steeds meer diplomatieke en politieke overwinningen in de Sahara-kwestie.
Lees ook: Marokko: excuses Belgisch scholennetwerk voor landkaart zonder Sahara
De Verenigde Staten onthulden als eerste een "nieuwe officiële kaart" van Marokko waarop het grondgebied van de Sahara is opgenomen, tijdens een ceremonie op de Amerikaanse ambassade in Rabat op 12 december 2020. Dat gebeurde twee dagen na de ondertekening van het decreet waarmee de voormalige Amerikaanse president Donald Trump, de Marokkaanse identiteit van de Sahara erkende.
Aardbeving Marokko: Nederlandse zoekhonden lokaliseren tien plekken met slachtoffers
Jonge pilote leidt noodhulpactie na aardbeving in Marokko (video)
Hakim Ziyech dol op "Mama’s food" (video)
Woninghulp Marokko: dit zijn de bedragen
Experts verklaren ontstaan nieuwe waterbronnen na aardbeving in Marokko
Aïcha El Khattabi, dochter van Abdelkrim El Khattabi, overleden
Vitaa roept op tot solidariteit met Marokko: "Mijn ouders en schoonouders wonen er"
Najib Amhali heeft al zes vrachtwagens met hulp naar Marokko gestuurd
Dounia Batma weggejaagd door aardbevingslachtoffers (video)
Will Smith, Adil El Arbi en Bilall Fallah in actie voor Marokko (video)
Madonna helpt slachtoffers aardbeving Marokko
Aardbeving Marokko: French Montana doneert 100.000 dollar
DJ Eden Jays aka Adnan Marfak, blind achter de draaitafel
Rappers mobiliseren zich om Marokko te helpen