15 april 2015 - 18:39 - Economie
De Emirati-groep Emirates Islamic Bank gaat zich in de komende twee jaar in Marokko vestigen en er financiële diensten aanbieden.
Dat meldt vicepresident Jamal Ben Ghalida aan de krant Al Etihad. "Wij willen onszelf positioneren op de Marokkaanse en Egyptische markten door de overname van bestaande banken of het aanvragen van nieuwe licenties".
De keuze van Emirates Islamic Bank om zich in Marokko te vestigen is niet toevallig. Marokko heeft zeer nauwe politieke en commerciële betrekkingen met de Verenigde Arabische Emiraten en de landen van de Samenwerkingsraad van de Arabische Golfstaten.
De eerste islamitische banken worden in Marokko in 2016 verwacht volgens de Wali van Bank Al Maghrib, Abdellatif Jouahri. Een vijftiental aanvragen van binnen- en buitenlandse banken werden ingediend voor de opening van halalbanken. Marokko had eind vorig jaar een wet op islamitisch bankieren goedgekeurd waardoor banken in het land zaken mogen doen volgens de islamitische regels.
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko