16 maart 2015 - 17:38 - Economie
De eerste islambank in Marokko zal in september van dit jaar openen. Dat kondigt de Marokkaanse vereniging voor professionals van participatieve financiering AMFP aan.
Dar Assafaa, dochteronderneming van Attijariwafa bank, wordt de eerste financiële instelling in Marokko die zal voldoen aan de richtlijnen van de Sharia. Volgens AMFP wacht de bank enkel nog op de toestemming van Bank Al Maghrib. AMFP schat dat de beleggingen in islamitische financiële producten in Marokko 7 miljard dollar zullen bereiken in 2018.
Marokko had eind vorig jaar een wet op islamitisch bankieren goedgekeurd. Volgens de nieuwe tekst mogen banken in Marokko zaken doen volgens de islamitische regels en aan privé-bedrijven sukuk uitgeven.
Mohamed Kettani, CEO van Attijariwafa bank, raamt dat islamitisch bankieren over 10 jaar ruim 10 procent van de bankensector in het land zal vertegenwoordigen.
Lees meer
Al Baraka Banking Group gaat in Marokko een islambank openen met een kapitaal van 50 miljoen dollar. Dat heeft Adnan Ahmed Yousif, CEO van de Bahreinse bankengroep, aangekondigd.
De Emirati-groep Emirates Islamic Bank gaat zich in de komende twee jaar in Marokko vestigen en er financiële diensten aanbieden.
Na jarenlange besprekingen en aanpassingen is de wet op islamitisch bankieren door het Parlement in Marokko goedgekeurd.
De Bank van Marokko heeft zeventien accreditatieaanvragen ontvangen van banken die halal bankproducten willen gaan aanbieden.
Drie Marokkaanse banken staan in de nieuwe Global 2000 Forbes-ranking van tweeduizend machtigste beursgenoteerde bedrijven in de wereld.
Faysal Bank is de eerste islamitische bank dat zich in Marokko zou vestigen. De bank wacht enkel nog op de goedkeuring van de nieuwe Marokkaanse bankwet, dat moet worden gestemd...
De Koninklijke holding SNI gaat zich geleidelijk aan uit de financiële sector terugtrekken. En dat begint met de verkoop van haar aandelen in Attijariwafa Bank.
De Marokkaanse miljardair Othman Benjelloun, voorzitter van FinanceCom, wil een nieuwe tak voor islamitische bankieren creëren binnen de BMCE bank, waarvan hij de grote baas is.
Vier islamitische banken uit de Golflanden hebben toestemming aan Bank Al Maghrib gevraagd om zich in Marokko te vestigen, na de goedkeuring van de wet op Islamitisch bankieren
Drie Marokkaanse banken behoren dit jaar tot de vijftien grootste banken in Afrika. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van Jeune Afrique van de 200 grootste banken in Afrika.