Zoeken

Italië werft aan in Marokko

4 mei 2015 - 17:25 - Economie

Geschreven door Laila A.

Italië gaat in de loop van het jaar Marokkaanse werknemers aanwerven. Het land heeft volgens een gezamenlijk besluit van de Italiaanse ministeries van Binnenlandse- en Buitenlandse Zaken en Werkgelegenheid, ruim 13.000 werkmigranten nodig.

De werknemers zullen worden aangeworven in verschillende landen, waaronder Marokko, Algerije, Tunesië, Egypte en Afrikaanse en Aziatische landen. Zij zullen in de toeristische-, horeca- en landbouwsector werken.

Een decreet in die zin werd door de drie ministeries ondertekend en zal in de komende dagen in werking treden. Daarna zullen Italiaanse bedrijven zich via internet kunnen aanmelden om bij het ministerie van Binnenlandse zaken een vergunning te verkrijgen om buitenlandse werknemers aan te werven.

De werkgever zal dan een schriftelijke toestemming krijgen die hij naar zijn nieuwe werknemer moet sturen. Met het kostbaar document kan de werknemer een visum van drie tot negen maanden aanvragen bij de consulaire diensten van Italië in zijn land.

Lees meer

Renault Marokko stuurt werknemers naar India

Werknemers van de Renault-fabriek in het Marokkaanse Tanger bevinden zich momenteel in India om te helpen met de lancering van het low-cost model Dacia Lodgy.

Marokkaanse bedrijven gaan werkkleding vuilnismannen Parijs leveren

Vuilnismannen en medewerkers van de water en afvalbeheerdienst in Parijs krijgen binnenkort nieuw en in Marokko vervaardigde werkkledij.

McDonald’s opent 15 nieuwe restaurants in Marokko

McDonald’s gaat tegen 2018 vijftien nieuwe restaurants openen in Marokko. Ruim 900 mensen zullen door de Amerikaanse fastfoodketen worden aangeworven.

Italië arresteert Marokkaan betrokken bij aanslagen Tunis (update)

De politie in het Italiaanse Milaan heeft dinsdag een Marokkaanse man gearresteerd die ervan wordt verdacht bij de aanslag op het Bardo museum in Tunis betrokken te zijn.

Italië zet Marokkaan uit om radicale interpretatie islam

Italië heeft een 41-jarige Marokkaan uitgezet vanwege zijn "radicale praktijk van de Islam". Dat laat de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Angelino Alfano weten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team