Zoeken

Holding Mohammed VI verkoopt belangen Attijariwafa Bank

- Economie

Geschreven door Laila A.

De Koninklijke holding SNI gaat zich geleidelijk aan uit de financiële sector terugtrekken. En dat begint met de verkoop van haar aandelen in Attijariwafa Bank.

Volgens Jeune Afrique gaat SNI in eerste instantie 19% van haar aandelen in de grootste bank van Marokko en één van de grootsten in Afrika verkopen.

De waarde van deze aandelen wordt door Abdelmajid Tazlaoui, CEO van SNI’s vastgoedfiliaal Onapar, op 10 miljard dirham geschat. SNI bezit momenteel 48% van Attijariwafa Bank.

De holding van Mohammed VI heeft een beroep gedaan op Goldman Sachs en Rothschild op de verkoop in goede banen te leiden. De verkoop zou eind dit jaar worden afgerond.

Lees meer

Attijariwafa Bank wil wolkenkrabber bouwen

Attijariwafa Bank wil in Casablanca een wolkenkrabber bouwen. De Marokkaanse bank heeft daarvoor een aanbesteding uitgeschreven.

Marokkaanse winkelketen Aswak Assalam geveild

De rechtbank van koophandel in Casablanca heeft de veiling besloten van 85% aandelen van Ynna Holding in supermarktketen Aswak Assalam.

Attijariwafa Bank neemt 3e Rwandese bank over

Attijariwafa Bank blijft zich uitbreiden in Afrika. De Marokkaanse bank heeft eerder deze week de Rwandese Cogebanque overgenomen.

Attijariwafa Bank wil Barclays in Egypte kopen

Marokkaanse bank Attijariwafa Bank heeft interesse getoond voor de aankoop van Barclays in Egypte. De Britse groep wil namelijk zo snel mogelijk de Afrikaanse markt verlaten.

Attijariwafa Bank eerste bank in Noord-Afrika

Attijariwafa Bank staat op de eerste plaats in de nieuwe lijst van belangrijkste banken in Noord-Afrika opgesteld door Jeune Afrique.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team