29 juli 2024 - 17:10 - Marokko
Meer dan de helft van de jonge Marokkanen (18-29 jaar) overweegt te emigreren naar Europa of Amerika. Dat blijkt uit een recent onderzoek van de Arab Barometer. De belangrijkste redenen zijn de moeilijke economische situatie en de aanhoudende corruptie in het land.
In totaal wil 35% van alle ondervraagde Marokkanen het koninkrijk verlaten om elders een beter leven op te bouwen. De economische problemen, die zijn verergerd door de aardbeving van vorig jaar en de wereldwijde crises zoals Covid-19 en de oorlog in Oekraïne, zijn voor 45% de belangrijkste drijfveer.
Lees ook: Marokkaanse jongeren steeds religieuzer (onderzoek)
Andere redenen die genoemd worden zijn het gebrek aan studiemogelijkheden (18%), corruptie (15%), politiek (13%) en gezinshereniging (11%). Opvallend is dat 53% van de potentiële emigranten bereid is om illegaal te vertrekken, zonder de benodigde documenten.
De populairste bestemmingen zijn de Verenigde Staten (26%), gevolgd door Frankrijk en Canada (beide 23%), Italië en Spanje (beide 22%) en Duitsland (19%). Afrikaanse landen zijn duidelijk minder in trek.
Lees ook: Marokko: 1,5 miljoen jongeren werkt niet, studeert niet en volgt geen opleiding
Hoewel 49% van de ondervraagden optimistisch is over de economische groei in Marokko, blijft corruptie een groot probleem. Driekwart van de respondenten vindt dat corruptie wijdverbreid is binnen overheidsinstellingen. Ook economische ongelijkheid, vooral in achtergestelde regio’s, baart zorgen.
Marokkaanse kinderen gebruikt als "wegwerp-dealers" in België
Vier reizen naar Marokko: 8500 euro aan uitkeringen terugbetalen
Schandaal in Nederland: "Moslims constant bespied"
Onzekere toekomst voor Azzedine Ounahi
Marokko neemt historische beslissing voor kind geboren uit verkrachting
"Kledingintimidatie" aan de kaak gesteld in België
Marokko neemt historische beslissing voor kind geboren uit verkrachting
Brand verwoest gezinswagen in centrum Al Hoceima
Polisario-militieleden geven zich over aan Marokkaans leger
Gruwelijke ontdekkingen in Marokkaanse Ben Ahmed
Nederlandse ambassadeur bezoekt fascinerende plek in Driouch
Kinderen naar ziekenhuis na eten snoep in Marokko
Ziekenhuis Tanger: kankercentrum omgevormd tot schoonheidssalon?
95% kinderen in Noord-Marokko naar school