29 juli 2024 - 17:10 - Marokko
Meer dan de helft van de jonge Marokkanen (18-29 jaar) overweegt te emigreren naar Europa of Amerika. Dat blijkt uit een recent onderzoek van de Arab Barometer. De belangrijkste redenen zijn de moeilijke economische situatie en de aanhoudende corruptie in het land.
In totaal wil 35% van alle ondervraagde Marokkanen het koninkrijk verlaten om elders een beter leven op te bouwen. De economische problemen, die zijn verergerd door de aardbeving van vorig jaar en de wereldwijde crises zoals Covid-19 en de oorlog in Oekraïne, zijn voor 45% de belangrijkste drijfveer.
Lees ook: Marokkaanse jongeren steeds religieuzer (onderzoek)
Andere redenen die genoemd worden zijn het gebrek aan studiemogelijkheden (18%), corruptie (15%), politiek (13%) en gezinshereniging (11%). Opvallend is dat 53% van de potentiële emigranten bereid is om illegaal te vertrekken, zonder de benodigde documenten.
De populairste bestemmingen zijn de Verenigde Staten (26%), gevolgd door Frankrijk en Canada (beide 23%), Italië en Spanje (beide 22%) en Duitsland (19%). Afrikaanse landen zijn duidelijk minder in trek.
Lees ook: Marokko: 1,5 miljoen jongeren werkt niet, studeert niet en volgt geen opleiding
Hoewel 49% van de ondervraagden optimistisch is over de economische groei in Marokko, blijft corruptie een groot probleem. Driekwart van de respondenten vindt dat corruptie wijdverbreid is binnen overheidsinstellingen. Ook economische ongelijkheid, vooral in achtergestelde regio’s, baart zorgen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht