29 augustus 2011 - 11:00 - Marokko
Het ministerie van Onderwijs heeft besloten om de eindejaarsvakanties te verwijderen uit de lijst van schoolvakanties voor het seizoen 2011-2012.
Deze vakantie is sinds jaren geleidelijk aan ingekort, dit jaar bleef er nog maar één dag vakantie over, dat definitief zou worden geschrapt voor het volgende schooljaar, terwijl het nieuwjaar van de Islamitische kalender (Hijra) een officiële feestdag wordt.
Zo is het aantal vakantiedagen van studenten, docenten en administratieve bedienden van 43 dagen voor het nieuwe schooljaar. Deze betreffen religieuze en nationale feestdagen en verschillende andere gelegenheden.
Het Marokkaanse onderwijssysteem behoudt de 114e plaats op 169 landen wereldwijd in 2010, volgens het United Nations Development Programme (UNDP). Marokko heeft veel te doen om deze sector te ontwikkelen, vooral door de vele afwezigheden van de leerkrachten, die tot driekwart van het jaar staken in sommige regio’s van het land.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd