27 januari 2018 - 11:20 - Cultuur
Wordt couscous binnenkort werelderfgoed? Deskundigen uit Marokko, Algerije en Tunesië hopen van wel en hebben besloten een gezamenlijk dossier in te dienen bij de Unesco om couscous op de werelderfgoedlijst te krijgen.
De toevoeging van couscous op de lijst van het immaterieel cultureel erfgoed zou een heel symbool zijn. Zowel Marokko als Algerije en Tunesië stellen de oorsprong te zijn van couscous.
Slimane Hachi, directeur van het Algerijnse Nationale Centrum van Onderzoek in Sociale en Culturele Antropologie, vertelde aan APS dat "de classificatie van couscous als cultureel erfgoed een gemeenschappelijk project van de Maghreb-landen" is.
Ouiza Gallèze, onderzoekster, stelt dat couscous al duizenden jaren oud en "tot vele volkeren behoort". Couscous op de werelderfgoedlijst van de Unesco krijgen zou volgens haar "een manier zijn om de banden tussen mensen in de Maghreb te versterken, in die zin dat ze dezelfde culinaire uitingen met dezelfde tradities hebben."
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set
Marokkaanse actrice Naïma Bouhmala overleden