Lalla Laaroussa binnenkort terug met nieuwe presentatrice
Lalla Larroussa is binnenkort terug op de Marokkaanse televisie. Voor dit nieuw seizoen hebben de makers een nieuwe presentatrice gekozen.
- Cultuur
Wordt couscous binnenkort werelderfgoed? Deskundigen uit Marokko, Algerije en Tunesië hopen van wel en hebben besloten een gezamenlijk dossier in te dienen bij de Unesco om couscous op de werelderfgoedlijst te krijgen.
De toevoeging van couscous op de lijst van het immaterieel cultureel erfgoed zou een heel symbool zijn. Zowel Marokko als Algerije en Tunesië stellen de oorsprong te zijn van couscous.
Slimane Hachi, directeur van het Algerijnse Nationale Centrum van Onderzoek in Sociale en Culturele Antropologie, vertelde aan APS dat "de classificatie van couscous als cultureel erfgoed een gemeenschappelijk project van de Maghreb-landen" is.
Ouiza Gallèze, onderzoekster, stelt dat couscous al duizenden jaren oud en "tot vele volkeren behoort". Couscous op de werelderfgoedlijst van de Unesco krijgen zou volgens haar "een manier zijn om de banden tussen mensen in de Maghreb te versterken, in die zin dat ze dezelfde culinaire uitingen met dezelfde tradities hebben."
Lees meer
Lalla Larroussa is binnenkort terug op de Marokkaanse televisie. Voor dit nieuw seizoen hebben de makers een nieuwe presentatrice gekozen.
In Safi werd vrijdag een cultureel evenement georganiseerd in het kader van het internationale forum van traditionele ambacht.
Verschillende historische locaties in Marokko zullen binnenkort worden opgenomen in de lijst van immaterieel erfgoed. Dat bericht het ministerie van Cultuur in een verklaring.
De Unesco zal in december besluiten of de Noord-Afrikaanse couscous wordt opgenomen in de lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid.
Wie had het gedacht. Een couscous-wrap! De nieuwe culinaire trend in Marokko maar ook elders, die een nieuwe wending geeft aan de traditionele (en uitstekende) Marokkaanse keuken.