Marokko: archeologische site Lixus opnieuw open voor publiek
Binnen enkele dagen zal het opnieuw mogelijk zijn om de archeologische site van Lixus in de regio van Larache te bezoeken.
5 maart 2018 - 14:40 - Cultuur
Verschillende historische locaties in Marokko zullen binnenkort worden opgenomen in de lijst van immaterieel erfgoed. Dat bericht het ministerie van Cultuur in een verklaring.
Het gaat om de Kasbah van Amridil in Ouarzazate, de ruïnes van Noul Lamta in Asrir (provincie Guelmim), de Kasbah van Ghailan in Tanger en de archeologische site Zilil in de gemeente Had Gharbia.
Begin dit jaar waren al meerdere monumenten in Oujda in de lijst van nationaal erfgoed opgenomen. De nieuwe lijst was toen in het staatsblad gepubliceerd. Het ging ondermeer om het gerechtsgebouw "Seddad" van Bank Al Maghrib, de bioscoop "Vox", de bibliotheek Cherif Idrissi (Dar lmakhzen) en de kathedraal "St. Francis Xavier".
Jbel Irhoud, waar 300.000 jaar oude resten van Homo sapiens waren gevonden, werd ook op de lijst gezet.
Lees meer
Binnen enkele dagen zal het opnieuw mogelijk zijn om de archeologische site van Lixus in de regio van Larache te bezoeken.
Een beslissing die liefhebbers van historische plekken waarschijnlijk niet zal bevallen. Het ministerie van Cultuur heeft besloten om de toegangsprijs van historische monumenten...
In Safi werd vrijdag een cultureel evenement georganiseerd in het kader van het internationale forum van traditionele ambacht.
De Unesco zal in december besluiten of de Noord-Afrikaanse couscous wordt opgenomen in de lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid.
Een team van archeologen en genetici hebben in de grot van Taforalt in het noordoosten van Marokko de oudste DNA-sporen ontdekt van de Homo sapiens in Afrika.