Couscous op weg naar Unesco
De Unesco zal in december besluiten of de Noord-Afrikaanse couscous wordt opgenomen in de lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid.
- Cultuur
Verschillende historische locaties in Marokko zullen binnenkort worden opgenomen in de lijst van immaterieel erfgoed. Dat bericht het ministerie van Cultuur in een verklaring.
Het gaat om de Kasbah van Amridil in Ouarzazate, de ruïnes van Noul Lamta in Asrir (provincie Guelmim), de Kasbah van Ghailan in Tanger en de archeologische site Zilil in de gemeente Had Gharbia.
Begin dit jaar waren al meerdere monumenten in Oujda in de lijst van nationaal erfgoed opgenomen. De nieuwe lijst was toen in het staatsblad gepubliceerd. Het ging ondermeer om het gerechtsgebouw "Seddad" van Bank Al Maghrib, de bioscoop "Vox", de bibliotheek Cherif Idrissi (Dar lmakhzen) en de kathedraal "St. Francis Xavier".
Jbel Irhoud, waar 300.000 jaar oude resten van Homo sapiens waren gevonden, werd ook op de lijst gezet.
Lees meer
De Unesco zal in december besluiten of de Noord-Afrikaanse couscous wordt opgenomen in de lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid.
Dounia Batma aarzelt nooit om Marokko te verdedigen, ook wanneer het gaat om ons erfgoed...
Lalla Larroussa is binnenkort terug op de Marokkaanse televisie. Voor dit nieuw seizoen hebben de makers een nieuwe presentatrice gekozen.
Binnen enkele dagen zal het opnieuw mogelijk zijn om de archeologische site van Lixus in de regio van Larache te bezoeken.
Wordt couscous binnenkort werelderfgoed? Deskundigen uit Marokko, Algerije en Tunesië hopen van wel en hebben besloten een gezamenlijk dossier in te dienen bij de Unesco om...