Zoeken

Marokko: volgende locaties worden binnenkort nationaal erfgoed

5 maart 2018 - 14:40 - Cultuur

Geschreven door Nawel Serdouni

Verschillende historische locaties in Marokko zullen binnenkort worden opgenomen in de lijst van immaterieel erfgoed. Dat bericht het ministerie van Cultuur in een verklaring.

Het gaat om de Kasbah van Amridil in Ouarzazate, de ruïnes van Noul Lamta in Asrir (provincie Guelmim), de Kasbah van Ghailan in Tanger en de archeologische site Zilil in de gemeente Had Gharbia.

Begin dit jaar waren al meerdere monumenten in Oujda in de lijst van nationaal erfgoed opgenomen. De nieuwe lijst was toen in het staatsblad gepubliceerd. Het ging ondermeer om het gerechtsgebouw "Seddad" van Bank Al Maghrib, de bioscoop "Vox", de bibliotheek Cherif Idrissi (Dar lmakhzen) en de kathedraal "St. Francis Xavier".

Jbel Irhoud, waar 300.000 jaar oude resten van Homo sapiens waren gevonden, werd ook op de lijst gezet.

Lees meer

Couscous op weg naar Unesco

De Unesco zal in december besluiten of de Noord-Afrikaanse couscous wordt opgenomen in de lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid.

Dit is de grootste kaftan ter wereld (foto)

In Safi werd vrijdag een cultureel evenement georganiseerd in het kader van het internationale forum van traditionele ambacht.

Dounia Batma aan Algerijnen: "Kaftan is Marokkaans!"

Dounia Batma aarzelt nooit om Marokko te verdedigen, ook wanneer het gaat om ons erfgoed...

Oudste DNA-sporen van Afrika in Marokko ontdekt

Een team van archeologen en genetici hebben in de grot van Taforalt in het noordoosten van Marokko de oudste DNA-sporen ontdekt van de Homo sapiens in Afrika.

Lalla Laaroussa binnenkort terug met nieuwe presentatrice

Lalla Larroussa is binnenkort terug op de Marokkaanse televisie. Voor dit nieuw seizoen hebben de makers een nieuwe presentatrice gekozen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team