24 december 2018 - 11:45 - Wereld
De Algerijnse premier Ahmed Ouyahia heeft officieel de oorlog verklaard aan "Marokkaanse couscous".
Tijdens een bezoek aan de Nationale Productiebeurs die tot 26 december in Algiers plaatsvindt, nodigde Ouyahia Algerijnse exporteurs uit om de couscous-strijd te winnen.
Volgens persagentschap TSA sprak de bewindsman niet op directe wijze over Marokko maar legde aan de aanwezige professionals uit dat Algerijnse couscous kan concurreren met "de couscous van onze buur".
Aan een van de producenten verklaarde de minister: "We zeggen niet dat couscous uitsluitend Algerijns is, maar we bevestigen dat het Noord-Afrikaans is (...) en we kennen de Algerijnse couscous heel goed".
Enkele maanden geleden hadden de Algerijnse autoriteiten besloten om couscous als een regionale culinaire specialiteit op de werelderfgoedlijst van UNESCO te laten opnemen.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd