15 april 2022 - 17:00 - Wereld
In Brussel vertegenwoordigen Marokkanen 8,2% van het totaal aantal buitenlandse werknemers. Zo’n 30,4% van de beroepsbevolking van het Brussels Gewest heeft niet de Belgische nationaliteit.
Dit cijfer is in de Belgische hoofdstad over de laatste vijf jaar met +23,5% gestegen, volgens de resultaten van een enquête van Acerta over de verschillende nationaliteiten op de arbeidsmarkt in het Brussels Gewest.
Lees ook: Fransen grootste groep buitenlandse werknemers in Marokko
Dat er meer werknemers met een andere nationaliteit op de Belgische arbeidsmarkt actief zijn, is volgens Acerta een logische evolutie, maar ook de arbeidskrapte zet bedrijven aan om verder te kijken dan de eigen landsgrenzen om nieuw personeel te rekruteren. "De krapte op de arbeidsmarkt is één van de redenen om zo breed mogelijk te werven, maar het mag niet de enige reden zijn. We zien ook dat bedrijven de behoefte voelen om een afspiegeling van de samenleving te zijn", aldus Niko Smeets, verkoopdirecteur van Acerta Brussels.
Naast Marokkanen vormen Fransen het hoogste percentage (13,6%) van de buitenlandse werknemers in Brussel, gevolgd door Italianen (5,8%), Polen (5,6%), Roemenen (5,3%), Congolezen (4,5%), Nederlanders (4,3%), Turken (2,3%), Indiërs (1,6%), en ten slotte Kameroeners (1,4%).
Lees ook: Hoofddoek voor werknemers metro Brussel toegestaan
Marokkanen zijn vooral werkzaam in de levensmiddelenindustrie (53,4%), vervoer en logistiek (42,7%) en in de bouw (41%). "Anderzijds zijn zij minder aanwezig (2,7%) in de metallurgische industrie”, meldt Acerta.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt
Amerikaanse generaal wil militaire bases naar Marokko verplaatsen
EasyJet weigert vergoeding na geannuleerde vlucht in Marokko
Helden! Agenten redden Rotterdamse Samih in zwartste uur na hartaanval vader
Antwerpse drugsbaas Omar Govers ziet celstraf oplopen tot 53 jaar
Britse regering zet streep door megakabel Marokko-VK