12 mei 2022 - 17:00 - Wereld
Het verbod op ritueel slachten bevalt de Brusselaars nog steeds niet. Een petitie heeft al meer dan 100.000 handtekeningen verzameld.
Terwijl het dossier binnenkort in het Parlement zal worden besproken, is over het verbod op ritueel slachten een online-petitie gelanceerd. "Voor ons Brusselaars betekent dit een beperking van onze grondwettelijk gewaarborgde vrijheid van godsdienst en een stigmatisering van de moslim- en joodse gemeenschappen op basis van zwakke voorwendsels. Om onze stem te laten horen, hebben we het Burgercollectief voor Godsdienstvrijheid opgericht met de campagne #MonAssietteMaLiberté," aldus het collectief dat de aanzet heeft gegeven tot de petitie.
Lees ook: België: onverdoofd slachten opnieuw in de aandacht
Van haar kant heeft Gaia nog een petitie overhandigd aan het Brussels Parlement, ondertekend door meer dan 70.000 mensen, waarin wordt opgeroepen tot een verbod op onverdoofd slachten in het Brussels Gewest.
Lees ook: Moslimexecutieve België ontgoocheld door beslissing over onverdoofd slachten
In januari heeft het Brusselse parlementslid Jonathan De Patoul (DéFI) het debat over ritueel slachten opnieuw aangezwengeld door een ontwerpverordening in te dienen. Volgens dit ontwerp zou het bedwelmen van dieren vóór het slachten, ritueel of niet, verplicht zijn.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit