12 mei 2022 - 17:00 - Wereld
Het verbod op ritueel slachten bevalt de Brusselaars nog steeds niet. Een petitie heeft al meer dan 100.000 handtekeningen verzameld.
Terwijl het dossier binnenkort in het Parlement zal worden besproken, is over het verbod op ritueel slachten een online-petitie gelanceerd. "Voor ons Brusselaars betekent dit een beperking van onze grondwettelijk gewaarborgde vrijheid van godsdienst en een stigmatisering van de moslim- en joodse gemeenschappen op basis van zwakke voorwendsels. Om onze stem te laten horen, hebben we het Burgercollectief voor Godsdienstvrijheid opgericht met de campagne #MonAssietteMaLiberté," aldus het collectief dat de aanzet heeft gegeven tot de petitie.
Lees ook: België: onverdoofd slachten opnieuw in de aandacht
Van haar kant heeft Gaia nog een petitie overhandigd aan het Brussels Parlement, ondertekend door meer dan 70.000 mensen, waarin wordt opgeroepen tot een verbod op onverdoofd slachten in het Brussels Gewest.
Lees ook: Moslimexecutieve België ontgoocheld door beslissing over onverdoofd slachten
In januari heeft het Brusselse parlementslid Jonathan De Patoul (DéFI) het debat over ritueel slachten opnieuw aangezwengeld door een ontwerpverordening in te dienen. Volgens dit ontwerp zou het bedwelmen van dieren vóór het slachten, ritueel of niet, verplicht zijn.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip