28 januari 2012 - 09:53 - Marokko
Regeringshoofd Abdelilah Benkirane heeft vrijdag tijdens de World Economic Forum in Davos, Zwitserland, de Westerse landen gevraagd islamisten in Arabische lente-landen te ondersteunen, net zoals ze in het verleden despoten hebben ondersteund.
Abdelilah Benkirane, sprekend op een conferentie in Davos, zei dat de corruptie aanwezig was in alle Arabische landen sinds hun onafhankelijkheid. Op die manier hebben sommigen onvoorstelbare rijkdommen weten te verzamelen.
"Er bestaat in ons land een systematische angst van corruptie en degenen die ervan profiteren" aldus Benkirane. De meeste landen hebben vandaag de dag behoefte aan gematigdheid en assimilatie om hun economieën te doen groeien.
Benkirane zei open te staan voor dialoog en nodigde landen en financiële organisaties met administratieve problemen in Marokko, hem hierover aan te spreken.
De Marokkaanse premier eiste maar één ding, dat zijn gesprekspartners geen wijn drinken wanneer ze aan zijn tafel eten. Met humor vroeg hij dan of zijn houding als extreem kon worden beschouwd.
Veertig staatshoofden wonen dit jaar de 42e editie van het Davos-forum bij, onder het thema "De grote transformatie, nieuwe modellen scheppen".
Abdelilah Benkirane is er vergezeld van Mohamed Najib Boulif, onderminister van Algemene zaken en Bestuur, en Mohamed Horani, voorzitter van het Verbond van Marokkaanse Ondernemingen (CGEM).
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop