25 september 2022 - 19:00 - Wereld
In de Belgische gemeente Laken is een woonzorgcentrum geopend dat zich met een cultuursensitieve aanpak richt op de specifieke noden van verschillende groepen bewoners.
Saphir is de naam van het gloednieuwe cultuursensitieve verpleeghuis dat in Laken is geopend, meldt BX1. "In de Brussels gemeente Laken is de moslimgemeenschap het sterkst vertegenwoordigd. Om aan hun noden te beantwoorden, hebben we verschillende werkgroepen opgezet. Daar zitten mensen uit verschillende gemeenschappen in vervat, bijvoorbeeld artsen en academici, maar ook bewoners uit andere woonzorgcentra en hun familie. Samen hebben we overlegd over de beste manieren om bewoners met een migratieachtergrond een comfortabele thuis te bieden. Zo is het idee achter het woonzorgcentrum in een stroomversnelling geraakt", zegt Sophia Peeters, de COO van de Korian groep.
Lees ook: Saïda, van schoonmaakster tot islamitisch geestelijk verzorger
Bij Saphir proberen ze ervoor te zorgen dat iedereen zich thuis voelt. "Cultuursensitieve zorg houdt per definitie rekening met de cultuur, religieuze overtuigingen en waarden van elke bewoner (...). We serveren halal voedsel voor iedereen die dat wil en hebben aparte gebedsruimtes ingericht met hygiënische voorzieningen, omdat we onze bewoners zorg op maat willen bieden", aldus Peeters.
Bijna alle religieuze feestdagen worden in Saphir gevierd. "We zullen het Offerfeest vieren, maar ook Kerstmis en Pasen," zegt Sümeyye Soydemir, projectleider cultuurgevoelige zorg. "Daarom brengen de medewerkers van Saphir elementen in de woonomgeving die refereren naar hun achtergronden: hier een tapijt, daar specifieke muziek. De bewoners worden herinnerd aan aspecten van hun verleden, wat hun beleving en welzijn verbetert", legt het verpleeghuis uit.
Lees ook: Youssef neemt senioren mee op ballonvaart in België
Saphir heeft 199 individuele kamers en 14 dienstwoningen verdeeld over 7 verdiepingen, waarvan een derde speciaal is ontworpen voor de moslimgemeenschap van Brussel, zo wordt nader gespecificeerd.
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt