14 februari 2024 - 19:00 - Wereld
De Antwerpse schepen Tom Meeuws ligt onder vuur nadat hij schepen Nabilla Ait Daoud omschreef als "de mocroschepen". Ait Daoud is zwaar verbouwereerd door de uitspraak, die volgens haar getuigt van racisme.
Uit verschillende bronnen blijkt dat Meeuws, die intussen zijn ontslag heeft ingediend, vaker met racistische taal uithaalt. Zo zou hij schepen Beels "ons bruin" noemen en schepen Bachar "onze Marokkaan".
Lees ook: Hafsa El-Bazioui eerste Belgische schepen met hoofddoek
Enkele maanden geleden schokte Meeuws al door tijdens een speech op een een receptie te klagen over het feit dat er te weinig Palestijnse vluchtelingen aan het werk waren, “hoewel ze in hun land toch goed zijn in het bouwen van tunnels.”
De uitspraken van Meeuws komen hem nu duur te staan. Vooruit-voorzitter Sascha Luyckx heeft hem samen met Beels en Bachar hard op de vingers getikt. "Als dit allemaal klopt, dan is dit ontoelaatbaar", aldus Luyckx.
Lees ook: Brusselse schepen Sihame Haddioui slachtoffer seksueel geweld
Meeuws zelf ontkent de feiten en beweert dat zijn beslissing om te stoppen met politiek niets te maken heeft met de racistische uitspraken. Hij zegt "het moe te zijn" en dat hij "niet meer kan leven met de manier waarop de N-VA politiek voert in Antwerpen".
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens