Koning Mohammed VI ontvangt Antonio Guterres
Koning Mohammed VI heeft dinsdag de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Antonio Guterres, ontvangen. Dat bericht het koningshuis.
21 mei 2018 - 15:50 - Marokko
De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft zaterdag laten weten dat hij de situatie in de Sahara met aandacht volgde en waarschuwde tegen elke schending van de status-quo.
Guterres roept de betrokken partijen op tot kalmte om de hervatting van de onderhandelingen onder auspiciën van zijn persoonlijke gezant Horst Köhler mogelijk te maken. Er mag daarom "geen actie worden ondernomen die de status-quo kan veranderen", aldus een woordvoerder van Guterres.
De VN herinnert er ook aan dat aan het Polisario werd gevraagd om de bufferzone van Guerguerat onmiddellijk te verlaten en zijn plannen om de administratieve instellingen naar Bir Lahlou te verplaatsen op te geven.
Lees meer
Koning Mohammed VI heeft dinsdag de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Antonio Guterres, ontvangen. Dat bericht het koningshuis.
Marokko, de Polisario, Algerije en Mauritanië zullen op 4 en 5 december aan gesprekken in Genève deelnemen op initiatief van de speciale gezant van de VN voor de Sahara.
In een officieel rapport over de twee laatste ronde tafels over de Sahara, stelt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Antonio Guterres dat een "oplossing voor het...
Een Marokkaanse Blauwhelm is in Centraal-Afrika overleden. Rachid Abarki was korporaal-chef van het Marokkaanse contingent van de vredesmissie Minusca.
Marokko zal ferm reageren op elke poging om de status van de bufferzone in de Marokkaanse Sahara te veranderen. Dat verklaarde regeringswoordvoerder Mustapha El Khalfi bij de BBC.