25 oktober 2020 - 16:50 - Marokko
De secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN) António Guterres heeft opnieuw geëist dat de Polisario vertrekt uit de bufferzone Guerguerat.
De woordvoerder van Guterres, Stephane Dujarric, heeft tijdens een persconferentie aangehaald dat het normale burger- en handelsverkeer in Guerguerat niet mag worden belemmerd. Volgens de woordvoerder mogen er geen maatregelen worden genomen die zorgen voor een verandering van de status quo in de bufferzone.
Dujarric vindt de aanwezigheid van een groep van vijftig individuen van de Polisario problematisch, maar ook roept hij alle partijen op om terughoudendheid te betrachten door gepaste maatregelen te nemen om de spanningen in het gebied te kalmeren. Volgens de VN moeten er verschillende elementen in het gebied worden gemobiliseerd om de spanningen weg te nemen en te zorgen voor een hervatting van het burger- en handelsverkeer.
Volgens de woordvoerder wordt de situatie in de bufferzone nog altijd op de voet gevolgd door de Missie van de Verenigde Naties voor het Referendum in de Sahara (Minurso).
Secretaris-generaal Guterres heeft bij meerdere gelegenheden de Polisario opgeroepen om een einde te maken aan de burgerlijke en commerciële bezetting van Guerguerat.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget