Marokko waarschuwt Duitsland: kamikazes plannen aanslag op luchthaven
In alle Duitse luchthavens is de beveiliging sterk opgeschroefd na een tip van de Marokkaanse inlichtingendienst over een zelfmoordaanslag.
- Marokko
De Duitse bondskanselier Angela Merkel wordt op 10 december in Marokko verwacht om aan de VN-top over de migratiepact in Marrakech deel te nemen.
De komst van Angela Merkel werd vrijdag door de adjunct-woordvoerder van de Duitse regering, Martina Fietz, bevestigd. Duitsland stemde eerder deze week met het migratiepact in.
Voor de Duitse regering "ondermijnt het pact geenszins de nationale soevereiniteit" en "dient de belangen van Duitsland". Volgens Fietz is het pact bovendien niet bindend en zal het helpen de internationale migratie beter te beheren en de stroom van illegale migranten te bestrijden.
Lees meer
In alle Duitse luchthavens is de beveiliging sterk opgeschroefd na een tip van de Marokkaanse inlichtingendienst over een zelfmoordaanslag.
Nieuwe reddingsoperatie voor de Marokkaanse marine, die in de nacht van 6 op 7 december 185 migranten, waaronder 23 vrouwen, uit zee heeft gered.
Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft de moslims in Duitsland en in de wereld gefeliciteerd met het begin van de maand Ramadan.
De Duitse bondskanselier Angela Merkel zal tijdens haar bezoek aan Marokko op 10 en 11 december door Koning Mohammed VI worden ontvangen.
Koning Mohammed VI heeft dinsdag de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Antonio Guterres, ontvangen. Dat bericht het koningshuis.