20 januari 2021 - 14:18 - Economie
Marokko en de Verenigde Staten zijn van plan om hun bestaande handelsovereenkomst te herzien. De Amerikaanse markt zal openstaan voor producten uit de Marokkaanse Sahara.
Volgens Hespress willen de twee landen hun handelsovereenkomst uit 2006 wijzigen. De bedoeling is dat producten uit de Marokkaanse Sahara toegankelijk zullen zijn voor de Amerikaanse markt. De huidige overeenkomst heeft voor beide partijen gunstig gewerkt: de waarde van exportproducten is met 500% gegroeid.
Volgens staatssecretaris David Schenker voor het Midden-Oosten en Noord-Afrika is de band tussen het koninkrijk en de VS altijd sterk geweest. Tijdens zijn recente bezoek aan Dakhla heeft verklaarde de bewindsman dat hij economische kansen ziet voor beide landen. "De band blijft bloeien. Onze goede jaren moeten nog komen," aldus Schenker.
Het Amerikaanse bedrijf voor internationale financieringsontwikkeling wil een afdeling in Dakhla openen. Zij zullen op zoek gaan naar producten die aantrekkelijk zijn voor de Amerikaanse markt en zijn van plan om 5 miljard dollar hiervoor uit te trekken.
Coronacrisis leidt tot uitstel officiële bezoeken tussen Marokko en Israël
Solaimane Atrach al maand vermist in Brussel
Covid-vaccinatie: Marokko blijft in wereldtop-10
Franse miljardair vestigt zich in Marrakech
Mustapha Ramid ziet af van ontslag en blijft in de regering
België kan de Marokkaanse Malika El Aroud het land niet uitzetten
Franse miljardair vestigt zich in Marrakech
Cannabisteelt: Israël kan een voorbeeld zijn voor Marokko
Directe zeeroute tussen Marokko en het Verenigd Koninkrijk in de maak
Marokko vastgepind voor witwassen geld
Zo wil Marokko cannabis legaliseren
Toerisme in Marokko: verlies van 42,4 miljard dirham in 2020
Jaafar El Alamy in de top 30 onder 30 persoonlijkheden Forbes
Regering wil 200 arbeidsinspecteurs aanwerven na drama Tanger