20 januari 2015 - 14:15 - Wereld
Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam werd tot beste bestuurder van 2014 verkozen. Hij kreeg het meest aantal stemmen bij een peiling onder bestuurders en ambtenaren.
De peiling, waaraan 6000 mensen deelnamen, werd door het blad Binnenlands Bestuur uitgevoerd. Burgemeester Peter Den Oudsten van Groningen en burgemeester Eberhard Van der Laan van Amsterdam zijn tweede en derde.
Aboutaleb wordt door de deelnemers omschreven als ’een handen-uit-de-mouwen bestuurder’ schrijft Binnenlands Bestuur. Hij geeft Rotterdam ’het gezicht dat het verdient’.
De burgemeester van Marokkaanse afkomst is blij met de prijs. Die nam hij tijdens het Nieuwjaarsevenement Kompas voor 2015 in ontvangst. Opvallend is dat Ahmed Aboutaleb zowel bij collega-bestuurders als bij de vakjury en tijdens de publieksronde met de winst aan de haal ging. In de laatste ronde kreeg hij ruim 37 procent van de stemmen.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit