20 januari 2015 - 14:15 - Wereld
Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam werd tot beste bestuurder van 2014 verkozen. Hij kreeg het meest aantal stemmen bij een peiling onder bestuurders en ambtenaren.
De peiling, waaraan 6000 mensen deelnamen, werd door het blad Binnenlands Bestuur uitgevoerd. Burgemeester Peter Den Oudsten van Groningen en burgemeester Eberhard Van der Laan van Amsterdam zijn tweede en derde.
Aboutaleb wordt door de deelnemers omschreven als ’een handen-uit-de-mouwen bestuurder’ schrijft Binnenlands Bestuur. Hij geeft Rotterdam ’het gezicht dat het verdient’.
De burgemeester van Marokkaanse afkomst is blij met de prijs. Die nam hij tijdens het Nieuwjaarsevenement Kompas voor 2015 in ontvangst. Opvallend is dat Ahmed Aboutaleb zowel bij collega-bestuurders als bij de vakjury en tijdens de publieksronde met de winst aan de haal ging. In de laatste ronde kreeg hij ruim 37 procent van de stemmen.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko