2 januari 2023 - 10:00 - Wereld
Ondanks de crisis met Marokko heeft de Algerijnse president de historische prestaties van de Atlas Leeuwen op het WK in Qatar geprezen. Volgens Abdelmadjid Tebboune heeft het Marokkaans elftal "het Arabische voetbal en in het bijzonder het Maghrebijnse voetbal geëerd".
Abdelmadjid Tebboune had het Marokkaanse team tot nu toe nog niet gefeliciteerd. De prestaties van de Atlas Leeuwen op het WK 2022 werden wereldwijd toegejuicht. In een interview met de krant Le Figaro in het presidentieel paleis van La Mouradia in Algiers, verklaarde de Algerijnse president dat hij de grote prestaties van de Marokkanen op het WK toejuichte. "De Marokkanen hebben het Arabische voetbal en vooral het Maghrebijnse voetbal geëerd. Ze juichten ons ook toe toen we de Afrika Cup of Nations wonnen," aldus Abdelmadjid Tebboune.
Lees ook: Algerijnen steunen massaal Atlas Leeuwen vanavond
De Algerijnse president kwam ook terug op de redenen voor de eenzijdige verbreking van de betrekkingen met Marokko. Volgens hem is de Sahara-kwestie slechts één van de geschilpunten. "Het is een opeenstapeling van problemen sinds 1963 en de agressie van Marokkaanse veiligheidstroepen om een deel van ons grondgebied in het uiterste zuiden in te nemen, die deze breuk verklaren. We hebben de betrekkingen verbroken om oorlog te voorkomen, en geen enkel land kan tussen ons bemiddelen," zei hij.
Lees ook: Algerijnse tv-directeur ontslagen na uitzenden beelden Atlas Leeuwen
"In de 60 jaar van onafhankelijkheid is de Algerijns-Marokkaanse grens 40 jaar lang gesloten gebleven als reactie op de voortdurende vijandige acties van het buurland. Maar pas op, het is het Marokkaanse regime dat problemen veroorzaakt, niet het Marokkaanse volk. 80.000 van zijn onderdanen leven bij ons in zeer goede verstandhouding," concludeerde Abdelmadjid Tebboune.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots