3 februari 2025 - 18:50 - Wereld
In een interview met de Franse krant L’Opinion sprak de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune over de Sahara-kwestie. Hij betreurde het feit dat Koning Mohammed VI niet het voorbeeld van zijn vader, wijlen Koning Hassan II, heeft gevolgd, die "het probleem wilde oplossen".
Tebboune benadrukte dat de "Sahrawi Arabische Democratische Republiek (SADR)" lid is van de Afrikaanse Unie en dat de internationale en Europese justitie geleidelijk de rechten van het Sahrawi-volk erkent. Hij onthulde tevens dat hij niet positief heeft geantwoord op een verzoek van de Sahrawi’s om wapens, die Algerije voorlopig niet wil leveren.
Lees ook: Abdelmadjid Tebboune: "Marokkaanse autonomieplan is een Frans idee"
De Sahara-kwestie blijft een belangrijk conflictpunt tussen Marokko en Algerije, dat in 2021 unilateraal de diplomatieke betrekkingen met het koninkrijk verbrak. Tebboune betreurt het dat Koning Mohammed VI niet het pad van zijn vader, Hassan II, is ingeslagen. Met Marokko is het "bijna een schaakspel waarbij we gedwongen worden te reageren op handelingen die we als vijandig beschouwen," aldus Tebboune. Hij hekelde de "expansionistische ambities" van Marokko en de militaire oefeningen die ze samen met het Israëlische leger aan de Algerijnse grens uitvoeren, "wat in strijd is met het beleid van goed nabuurschap".
Lees ook: Algerije klem door steun aan Polisario
Tebboune benadrukte dat hij geen problemen heeft met het Marokkaanse volk. "Het Marokkaanse volk is een broedervolk waarvoor we alleen het beste wensen," concludeerde hij.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt