9 september 2023 - 21:00 - Wereld
Als reactie op de aardbeving die in Marokko meer dan duizend levens heeft geëist, heeft Algerije een betekenisvolle stap gezet door haar luchtruim te heropenen voor vluchten naar Marokko.
Deze maatregel, bedoeld voor het vervoer van humanitaire hulp en gewonden, doorbreekt de sluiting die sinds september 2021 van kracht was nadat de diplomatieke betrekkingen tussen de twee landen werden verbroken.
Lees ook: Algerije betuigt solidariteit met Marokko na dodelijke aardbeving
Het Algerijnse presidentschap heeft zich niet beperkt tot dit symbolische gebaar. In een verklaring heeft het ook zijn "bereidheid uitgesproken om humanitaire hulp te bieden" en zijn "materiële en menselijke capaciteiten" te mobiliseren om Marokko te ondersteunen. Met haar ervaring in reddingsacties bij natuurrampen, met name tijdens de recente aardbevingen in Turkije en Syrië, biedt Algerije haar expertise aan aan het broederlijke Marokkaanse volk.
Lees ook: Marokko getroffen door "zwaarste aardbeving in eeuw"
Deze bereidheid om te helpen komt op een moment dat de menselijke tol in Marokko snel toeneemt, vanwege de aanzienlijke schade veroorzaakt door de aardbeving, met name in de provincie Al Haouz. Verschillende andere landen hebben ook hun hulp aangeboden, maar de beslissing van Algerije is prijzenswaardig.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip