12 september 2023 , 11:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
Diep geraakt door de krachtige aardbeving die Marokko in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft getroffen en 2862 levens eiste, heeft de kickboksorganisatie Glory een mooi gebaar gemaakt richting de slachtoffers.
Alle opbrengsten van het evenement Glory 88-LSFC 2, dat afgelopen zaterdag plaatsvond in de Dôme de Paris, zullen aan de slachtoffers van de verwoestende aardbeving in Marokko worden gedoneerd. Dit werd aangekondigd door de baas van Glory, Scott Rudmann.
Lees ook: Aardbeving Marokko: Badr Hari zegt gevecht op Glory 88 af (video)
Voordat dit nieuws bekend werd gemaakt, had de Marokkaanse kampioen Badr Hari, die oorspronkelijk in het hoofdgevecht tegen James McSweeney zou vechten, besloten niet te vechten. Na de ring te zijn ingestapt verklaarde hij zichtbaar aangedaan, dat hij het niet gepast vond om die avond te vechten. "Mensen zijn aan het vechten om lichamen te vinden in Marokko, ik ga niet vechten voor amusement," verklaarde hij.
Lees ook: Badr Hari eert slachtoffers aardbeving Marokko tijdens Glory 88
Volgens de nieuwste cijfers die op maandag zijn vrijgegeven door het ministerie van Binnenlandse Zaken, zijn er 2862 mensen omgekomen en 2562 anderen gewond geraakt bij de aardbeving. Hulpverleners, vrijwilligers en het leger zijn nog steeds bezig met het zoeken naar overlevenden en het bergen van lichamen uit het puin, met name in dorpen in de provincie Al-Haouz, het epicentrum van de aardbeving ten zuiden van Marrakech.
Storm Emilia zet Noord-Marokko onder water (video)
Bootovertocht Spanje-Marokko nachtmerrie door storm, stoelen vliegen rond, auto’s beschadigd
Bejaarde broers vechten om grond in Tetouan, één dode
Bilal El Khannouss: "Alles breken, in Duitsland én Afrika!"
Jonge vrouw en tiener sterven na val uit gebouw in Tanger
Jonge bedelares steekt vriendin in brand in Tanger, 6 jaar cel
Bilal El Khannouss: "Alles breken, in Duitsland én Afrika!"
Marouane Chamakh: "Wil dat Marokko wint, maar gun Algerije een super parcours"
Sektioui zet Marokko op scherp voor finale Arab Cup
Marokko moet puzzelen door schorsing en blessures op Arab Cup
Souffian El Karouani hekelt ijzige stilte van Walid Regragui
Walid Regragui kiest voor risicovol plan
Ayyoub Bouaddi krijgt spreekverbod over Marokko
Geen derby Marokko-Algerije op Arab Cup na stunt VAE